Bundesliga
Sypnęło niespodziankami na początek nowego roku
person_outline Jacek Barbachowski

Aż trzy z sześciu, rozegrane w ramach pierwszej kolejki rundy rewanżowe, mecze zakończyły się niespodziewanymi wygranymi. Największą niespodziankę sprawili tenisiści TSV Bad Königshofen, którzy pokonali Liebherr Ochsenhausen z Samuelem Kulczyckim w składzie.

źródło: ttbl.de
Bastian Steger przypomniał kibicom swoją klasę | fot. bttv.de

Zanim jednak napiszemy o niespodziankach należy zaznaczyć, że po raz dziesiąty w tym sezonie zwyciężyła Borussia Düsseldorf. Zespół do zwycięstwa poprowadził niezawodny ostatnio Szwed Anton Kallberg, który zdobył dwa oczka, a punkt dołożył jego rodak Kristian Karlsson. Pewne wygrane zanotowały też 1. FC Saarbrücken oraz TTC Neu-Ulm, które zgodnie z planem rozprawiły się odpowiednio z TTC Zugbrücke Grenzau i Werderem Brema. W tym miejscu warto wspomnieć o wygranej młodego Rosjanina Vladimira Sidorenko z innym Szwedem, wicemistrzem świata, Mattiasem Falckiem. 18-latek ograł gracza ze Skandynawii w czterech setach.

Nieoczekiwanie w ślad za Borussią nie poszła ekipa z Ochsenhausen, która uległa na wyjeździe TSV Bad Königshofen. Bohaterem spotkania okazał się Niemiec Bastian Steger, który wygrał zarówno z reprezentantem USA Kanakiem Jha i Simonem Gauzy z Francji. Swoją grę z rodakiem Stegera, Kilianem Ortem, przegrał Samuel Kulczycki. Na skutek porażki Ochsenhausen zespół z Düsseldorfu uciekł rywalom na cztery punkty w tabeli. Poza tym po meczu rozegranym na pełnym dystansie pięciu pojedynków niżej notowane ASV Grünwettersbach ograło Schwalbe Bergneustadt. Z kolei zaskakująco wysoko RhönSprudel Fulda-Maberzell pokonała na własnym podwórku znajdujące się wyżej w tabeli Post SV Mühlhausen, oddając rywalom tylko trzy sety.

Komplet wyników 12. kolejki Bundesligi:

TTC OE Bad Homburg 1 – 3 Borussia Düsseldorf
Rares Sipos (ROU) – Ricardo Walther (GER) 3:2 (9:11, 12:10, 9:11, 17:15, 11:9)
Lev Katsman (RUS) – Anton Källberg (SWE) 1:3 (11:3, 6:11, 6:11, 5:11)
Nils Hohmeier (GER) – Kristian Karlsson (SWE) 0:3 (3:11, 5:11, 6:11)
Rares Sipos (ROU) – Anton Källberg (SWE) 0:3 (10:12, 9:11, 4:11)

TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell 3 – 0 Post SV Mühlhausen
Ruwen Filus (GER) – Lubomir Jancarik (CZE) 3:0 (11:9, 11:3, 11:7)
Meng Fanbo (GER) – Steffen Mengel (GER) 3:2 (17:15, 3:11, 6:11, 11:9, 11:6)
Quadri Aruna (NGR) – Daniel Habesohn (AUT) 3:1 (6:11, 11:7, 11:5, 11:6)

TSV Bad Königshofen 3 – 1 TTF Liebherr Ochsenhausen
Bastian Steger (GER) – Kanak Jha (USA) 3:0 (11:9, 11:6, 11:9)
Abdel-Kader Salifou (FRA) – Simon Gauzy (FRA) 0:3 (6:11, 7:11, 11:13)
Kilian Ort (GER) – Samuel Kulczycki (POL) 3:0 (11:5, 11:6, 11:8)
Bastian Steger (GER) – Simon Gauzy (FRA) 3:1 (11:7, 3:11, 11:6, 11:6)

ASV Grünwettersbach 3 – 2 TTC Schwalbe Bergneustadt
Wang Xi (GER) – Alvaro Robles (ESP) 0:3 (5:11, 11:13, 8:11)
Deni Kozul (SLO) – Benedikt Duda (GER) 3:2 (2:11, 11:9, 7:11, 12:10, 11:8)
Qiu Dang (GER) – Stefan Fegerl (AUT) 3:2 (12:10, 9:11, 11:4, 5:11, 11:7)
Wang Xi (GER) – Benedikt Duda (GER) 1:3 (11:6, 7:11, 12:14, 8:11)
Qiu Dang (GER) / Tobias Rasmussen (DEN) – Alvaro Robles (ESP) / Stefan Fegerl (AUT) 3:2 (5:11, 9:11, 11:4, 14:12, 11:9)

TTC Zugbrücke Grenzau 0 – 3 1. FC Saarbrücken TT
Cristian Pletea (ROU) – Shang Kun (CHN) 0:3 (3:11, 5:11, 4:11)
Tobias Sältzer (GER) – Darko Jorgic (SLO) 0:3 (2:11, 12:14, 7:11)
Robin Devos (BEL) – Tomas Polansky (CZE) 1:3 (9:11, 13:11, 5:11, 5:11)

TTC Neu-Ulm 3 – 0 SV Werder Bremen
Emmanuel Lebesson (FRA) – Marcelo Aguirre (PAR) 3:1 (9:11, 11:7, 11:8, 11:2)
Vladimir Sidorenko (RUS) – Mattias Falck (SWE) 3:1 (6:11, 11:2, 11:8, 11:6)
Tiago Apolonia (POR) – Kirill Gerassimenko (KAZ) 3:1 (11:5, 11:8, 12:14, 12:10)