Bundesliga
Skromna czwarta kolejka
person_outline Jacek Barbachowski

Zaledwie połowa zaplanowanych spotkań została rozegrana w ramach ostatniej kolejki Bundesligi. Plany części ekipy krzyżuje panująca na świecie pandemia.

źródło: ttbl.de
Benedikt Duda to zdecydowany lider Schwalbe Bergneustadt | fot. nrw-tischtennis.de

Skupiając się jednak na meczach, które udało się rozegrać zgodnie z planem, po raz kolejny należy wyróżnić Borussię Düsseldorf. Tenisiści 30-krotnego mistrza Niemiec tym razem pokonali na wyjeździe 3:0 Werder Brema. Kapitalnie dla Borussi mecz otworzył Kristian Karlsson, kóry w bratobójczym szwedzkim pojedynku zwyciężył 3:1 Mattiasa Falcka. W dobrym stylu prowadzenie zespołu z Düsseldorfu podwyższył rodak obu panów Anton Källberg, dla którego Kazach Kirill Gerassimenko nie okazał się dużym zagrożeniem. Decydujący punkt zdobył jedyny Niemiec w całym meczu Ricardo Walther. Reprezentant naszego zachodniego sąsiada ograł w czterech setach Rumuna Hunora Szöcsa.

O poprzednich poczynaniach Borussi przeczytacie tutaj: Borussia Düsseldorf zdecydowanym liderem.

Świetne zawody dla ASV Grünwettersbach rozegrał Wang Xi. Chińczyk z niemieckim obywatelstwem poprowadził swoją ekipę do wygranej nad TTC RhönSprudel Fuldą-Maberzell. W pierwszym meczu dnia nie oddał choćby seta młodemu Niemcowi Meng Fangbo (chińskie korzenie - przyp. red.), zaś w starciu "jedynek", które decydowało o losach spotkaniach w czterech odsłonach ograł afrykańską gwiazdę, Quadriego Arunę. Na pozycji numer trzy reprezentant Niemiec Qiu Dang bardzo pewnie w trzech prostych setach pokonał swojego kolegę z kadry Ruwena Filusa. Honorowy punkt dla Fuldy zdobył wspomniany Aruna, który wygrał z Duńczykiem Tobiasem Rasmussenem.

Najbardziej zacięte było starcie TSV Bad Königshofen i TTC Schwalbe Bergneustadt. Oba zespoły potrzebowały do rozstrzygnięcia losów spotkania pełnego dystansu gier. Najpierw Niemiec Bastian Steger wygrał z reprezentantem Austrii Stefanem Fegerlem, by po chwili rodak Stegera, Benedikt Duda wyrównał po zwycięstwie z francuskim tenisistą Abdelem-Kaderem Salifou. "Na trójce" kolejny Niemiec w tym spotkaniu, Kilian Ort w trzech setach uporał się z Hiszpanem Alvaro Roblesem. W wewnętrznym niemieckim pojedynku Benedikt Duda potwierdził dobrą dyspozycję i ograł Bastiana Stegera, doprowadzając do wyrównania. Tak jak zapowiadaliśmy mecz rozstrzygnęła dopiero ostatnia gra, czyli popularny debel. W niej wysokie umiejętności w grze podwójnej potwierdził Robles, któremu towarzyszył Stefan Fegerl. Przypomnijmy, że Iberyjczyk to medalista Mistrzostw Świata w tej specjalności. Duet Robles i Fegerl pokonał Orta i Chorwata Filipa Zeljko 3:0 i tym samym dał Bergneustadt trzecią ligową wygraną.

Komplet wyników IV kolejki Bundesligi:

SV Werder Bremen 0 – 3 Borussia Düsseldorf
Mattias Falck (Szwecja) – Kristian Karlsson (Szwecja) 1:3 (6:11, 11:6, 4:11, 7:11)
Kirill Gerassimenko (Kazachstan) – Anton Källberg (Szwecja) 0:3 (4:11, 9:11, 9:11)
Hunor Szöcs (Rumunia) – Ricardo Walther (Niemcy) 1:3 (12:10, 9:11, 10:12, 8:11)

ASV Grünwettersbach 3 – 1 TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell
Wang Xi (Niemcy) – Meng Fanbo (Niemcy) 3:0 (11:6, 11:6, 11:9)
Tobias Rasmussen (Dania) – Quadri Aruna (Nigeria) 0:3 (5:11, 8:11, 8:11)
Qiu Dang (Niemcy) – Ruwen Filus (Niemcy) 3:0 (11:5, 11:7, 11:3)
Wang Xi (Niemcy) – Quadri Aruna (Nigeria) 3:1 (4:11, 11:6, 12:10, 11:9)

TSV Bad Königshofen 2 – 3 TTC Schwalbe Bergneustadt
Bastian Steger (Niemcy) – Stefan Fegerl (Austria) 3:1 (11:5, 11:9, 4:11, 12:10)
Abdel-Kader Salifou (Francja) – Benedikt Duda (Niemcy) 1:3 (12:14, 7:11, 11:8, 13:15)
Kilian Ort (Niemcy) – Alvaro Robles (Hiszpania) 3:0 (11:8, 11:7, 11:6)
Bastian Steger (Niemcy) – Benedikt Duda (Niemcy) 1:3 (10:12, 6:11, 12:10, 9:11)
Kilian Ort (Niemcy) / Filip Zeljko (Chorwacja) – Alvaro Robles (Hiszpania) / Stefan Fegerl (Austria) 0:3 (6:11, 8:11, 12:14)

Niedziela, 18 października, 15:00