2. Bundesliga
Punkt Jakuba Folwarskiego
person_outline Jacek Barbachowski

Kolejny mecz Fortuny Passau i kolejny punkt Jakuba Folwarskiego. Polak wygrał piątą grę w sezonie i potwierdza dobrą dyspozycję. Niestety Fortuna po raz pierwszy musiała przełknąć gorycz porażki.

źródło: mytischtennis.de
Jakub Folwarski legitymuje się w tym sezonie najlepszym bilansem ze wszystkich graczy Fortuny | fot. plus.pnp.de

Tenisiści z Passau we własnej hali podejmowali wczoraj NSC Neckarsulm. Zespół bez większych gwiazd, który zakontraktował na obecny sezon Sanila Shetty. Hindus nie wystąpił jednak jeszcze w barwach Neckarsulm, więc trzon ekipy stanowią trzej Niemcy oraz doświadczony, 51-letni Czech Josef Braun. Nie bez powodu to właśnie najstarszego w drużynie Brauna wymieniliśmy z nazwiska.

Już w pierwszej grze gracz z Republiki Czeskiej ograł dobrze znanego polskiej publiczności Chorwata Tomislava Kolarka w pięciu setach. Swój pierwszy pojedynek zwyciężył Jakub Folwarski, który w czterech setach rozprawił się z Jensem Schabackerem. 26-letni Niemiec w przeszłości reprezentował młodzieżową reprezentację swojego kraju. Po pierwszej serii gier na tablicy wyników widniało 2-2.

Źle rozpczęła się druga seria gier dla Fortuny Passau. Anglik Tom Jarvis uległ w trzech setach Florianowi Bluhmowi, który notabene pokonał w identycznym stosunku Węgra Csabę Andrasa. Pojedynek z Schabackerem wygrał Kolarek, ale zarówno Folwarski, jak i Andras, nie byli w stanie ograć swoich przeciwników. "Folwar" nie sprostał wspomnianemu na początku Braunowi, zaś Andras przegrał z Julianem Mohrem.

TTC Fortuna Passau 3 - 5 NSU Neckarsulm

Tom Jarvis - Julian Mohr 11:9 11:8 11:8     3:0 1:0
Csaba Andras - Florian Bluhm 9:11 9:11 8:11     0:3 1:1
Tomislav Kolarek  - Josef Braun 13:11 12:10 7:11 10:12 9:11 2:3 1:2
Jakub Folwarski - Jens Schabacker  11:4 4:11 11:5 11:7   3:1 2:2
Tom Jarvis - Florian Bluhm 8:11 10:12 9:11     0:3 2:3
Csaba Andras - Julian Mohr 8:11 11:8 7:11 8:11   1:3 2:4
Tomislav Kolarek  - Jens Schabacker  6:11 11:7 11:5 3:11 12:10 3:2 3:4