Puchar Świata
Puchar Świata kobiet w Weihai rozpoczęty
person_outline Stanisław Barganowski

Na to wydarzenie na pewno czekało wielu fanów tenisa stołowego. Po kilku miesiącach przerwy w rozgrywaniu turniejów międzynarodowych rozpoczął się dziś (8.11) Puchar Świata kobiet. Gospodarzem turnieju jest miasto Weihai w Chinach.

„To przełomowy moment dla tenisa stołowego. Po wielu miesiącach bez międzynarodowych wydarzeń dla naszych sportowców, kibiców i całej społeczności, nadszedł moment, w którym wracamy na globalną scenę. Większości innych sportów jeszcze się to nie udało, a te wydarzenia wymagały sporej pracy i wyrzeczeń. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego ”. – powiedział Liu Guoliang, prezes CTTA

Chen Meng to najwyżej notowana na świecie zawodniczka. Weihai stanowi znane terytorium dlachińskiej supergwiazdy, która pochodzi z Qingdao w prowincji Shandong.

„Trenowałem tu wcześniej, a ostatnio grałem również w Mistrzostwach Chin w Weihai, więc dobrze jest wrócić. W ciągu ostatnich kilku dni spotkałem ponownie wielu innych graczy i nawet samo zobaczenie ich było ekscytujące. Przechodzę teraz do trybu turniejowego i zrobię wszystko, aby zdobyć tytuł mistrza świata kobiet ”. - mówiła Chen Meng

Największą konkurencje dla Cheng stanowi japonka Mima Ito (WR 2) i Sun Yingsha (WR 3). Wśród zawodników, które zakwalifikowały się są m.in. Dina Meshref (Egipt), która ma na swoim koncie osiem tytułów Pucharu Afryki; Petrissa Solja (Niemcy), zdobywczyni kolejnych tytułów Pucharu Europy; Adriana Diaz (Portoryko), zdobywczyni kolejnych tytułów Pucharu Pan America; oraz Lily Zhang (USA), jedna z wyróżniających się zawodniczek zeszłorocznego Pucharu Świata Kobiet, w którym dotarła do półfinału.

W turnieju weźmie udział 21 zawodniczek. Pierwsza ósemka według rankingu ITTF dostała się od razu do fazy pucharowej. Reszta uczestniczek musi powalczyć o to przechodząc wpierw fazę grupową.

grupa 1: Jeon Jihee (Korea Południowa), Han Ying (Niemcy), Britt Eerland (Holandia)

grupa 2: Adriana Diaz (Portoryko), Lily Zhang (USA), Zhang Mo (Kanada), Margaryta Pesotska (Ukraina)

grupa 3: Petrissa Solja (Niemcy), Chen Szu-Yu (Tajwan), Wu Yue (USA)

grupa 4: Suh Hyowon (Korea Południowa), Bernadette Szocs (Rumunia), Dina Meshref (Egipt)

 

Z każdej grupy do turnieju głównego dostaną się po dwie zawodniczki.

 „Po długim oczekiwaniu to zaszczyt móc ponownie konkurować z tyloma światowej klasy zawodniczkami. W ciągu ostatnich dwóch lat udało mi się dotrzeć do głównego losowania Pucharu Świata Kobiet i moim celem jest poprawa tych wyników w turnieju w Weihai ”. – powiedziała grająca z dziką karta, Bernadette Szocs (Rumunia)

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie