Bundesliga
Polacy dają wygraną Liebherr Ochsenhausen!!!
person_outline Jacek Barbachowski

Świetna postawa Samuela Kulczyckiego i Macieja Kubika zapewniła TTF Liebherr Ochsenhausen czwartą wygraną w sezonie. Wspólnie wygrali decydującego o wyniku debla, a Kulczycki zwycięsko zakończył również swojego singla!

źródło: ttbl.de
Samuel Kulczycki i Maciej Kubik wygrali wspólnie pierwszego debla w Bundeslidze

Grający w roli gospodarza Mistrzowie Niemiec z 2019 roku nie zaczęli jednak meczu z ASV Grünwettersbach pomyślnie. Simon Gauzy uległ w czterech setach Qiu Dangowi, a później w identycznym stosunku Wang Xi pokonał Kanaka Jha. Wówczas przyjezdzni prowadzili już 2:0. Wtedy do stołu podeszli Samuel Kulczycki i Deni Kozul. Polak bardzo pewnie wygrał pierwszego seta, ale po chwili Słoweniec wyrównał. Kolejne dwie odsłony były niezwykle zacięte, w końcówkach skuteczniejszy był Kulczycki i to nasz reprezentant mógł cieszyć się z drugiej wygranej w sezonie, tym cenniejszej, że przywracającej Ochsenhausen nadzieję na końcowy triumf. Za porażkę w pierwszej grze dnia zrehabilitował się Gauzy, który pokonał Wang Xi i o końcowym wyniku musiała zadecydować gra podwójna. W niej znacznie lepiej rozpoczęli Polacy, którzy wyszli na prowadzenie 2:0. Rywale, Qiu Dang i Tobias Rasmussen złapali kontakt po wygraniu trzeciego seta, ale czwartą partię zgarnął polski duet i tym samym Liebherr Ochsenhausen dopisał do swojego konta czwarte ligowe zwycięstwo.

Liderem niezmiennie pozostaje Borussia Düsseldorf, która doznała jednak pierwszej porażki w sezonie. Timo Boll i spółka ulegli aktualnemu Mistrzowi Niemiec, zespołowi 1. FC Saarbrücken. Niezachwycający w tym sezonie tenisiści obrońcy tytułu tym razem zagrali koncertowo. Patrick Franziska w trzech setach pokonał Timo Bolla, a Darko Jorgic i Shang Kun w pięciu partiach okazali się lepsi odpowiednio od Antona Källberga i Kristiana Karlssona. Małą niespodziankę sprawili również gracze Werderu Brema. Dzięki wspaniałej postawie Kirilla Gerassimenko, zdobywcy dwóch punktów, tenisiści znad rzeki Wezera zwyciężyli z TTC Neu-Ulm.

Komplet wyników IX kolejki Bundesligi:

TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell 3 – 1 TTC OE Bad Homburg
Ruwen Filus (Niemcy) – Lev Katsman (Rosja) 3:2 (11:6, 11:9, 9:11, 9:11, 11:6)
Meng  Fanbo (Niemcy) – Rares Sipos (Rumunia) 0:3 (9:11, 10:12, 7:11)
Quadri Aruna (Nigeria) – Maksim Grebnev (Rosja) 3:0 (11:8, 11:5, 11:9)
Ruwen Filus (Niemcy) – Rares Sipos (Rumunia) 3:2 (12:14, 11:7, 11:6, 7:11, 11:5)

SV Werder Bremen 3 – 1 TTC Neu-Ulm
Kirill Gerassimenko (Kazachstan) – Kay Stumper (Niemcy) 3:2 (11:6, 15:17, 7:11, 11:5, 11:8)
Marcelo Aguirre (Paragwaj) – Tiago Apolonia (Portugalia) 3:1 (16:14, 11:6, 6:11, 11:9)
Hunor Szöcs (Rumunia) – Vladimir Sidorenko (Rosja) 0:3 (9:11, 10:12, 6:11)
Kirill Gerassimenko (Kazachstan) – Tiago Apolonia 3:1 (11:7, 11:13, 15:13, 11:9)

TTF Liebherr Ochsenhausen 3 – 2 ASV Grünwettersbach
Simon Gauzy (Francja) – Qiu Dang (Niemcy) 1:3 (12:10, 9:11, 4:11, 8:11)
Kanak Jha (USA) – Wang Xi (Niemcy) 1:3 (11:13, 6:11, 11:7, 3:11)
Samuel Kulczycki (Polska) – Deni Kozul (Słowenia) 3:1 (11:4, 5:11, 12:10, 12:10)
Simon Gauzy (Francja) – Wang Xi (Niemcy) 3:1 (11:5, 11:9, 5:11, 11:7)
Samuel Kulczycki (Polska) / Maciej Kubik (Polska) – Qiu Dang (Niemcy) / Tobias Rasmussen (Dania) 3:1 (11:9, 11:5, 8:11, 11:7)

Borussia Düsseldorf 0 – 3 1. FC Saarbrücken TT
Timo Boll (Niemcy) – Patrick Franziska (Niemcy) 0:3 (8:11, 9:11, 8:11)
Anton Källberg (Szwecja) – Darko Jorgic (Słowenia) 2:3 (9:11, 7:11, 11:7, 11:6, 11:13)
Kristian Karlsson (Szwecja) – Shang Kun (Chiny) 2:3 (11:6, 11:1, 8:11, 3:11, 10:12)

TSV Bad Königshofen 3 – 0 TTC Zugbrücke Grenzau
Bastian Steger (Niemcy) – Robin Devos (Belgia) 3:1 (8:11, 11:6, 11:4, 11:6)
Filip Zeljko (Chorwacja) – Cristian Pletea (Rumunia) 3:0 (11:7, 11:9, 11:8)
Kilian Ort (Niemcy) – Aleksandar Karakasevic (Serbia) 3:0 (11:4, 11:9, 11:6)

TTC Schwalbe Bergneustadt 3 – 2 Post SV Mühlhausen
Benedikt Duda (Niemcy) – Steffen Mengel (Niemcy) 3:2 (13:11, 8:11, 11:3, 8:11, 11:8)
Stefan Fegerl (Austria) – Daniel Habesohn (Austria) 1:3 (11:13, 13:11, 11:13, 7:11)
Alvaro Robles (Hiszpania) – Ovidiu Ionescu (Rumunia) 0:3 (10:12, 9:11, 8:11)
Benedikt Duda (Niemcy) – Daniel Habesohn (Austria) 3:0 (11:6, 11:8, 11:2)
Alvaro Robles (Hiszpania) / Stefan Fegerl (Austria) – Ovidiu Ionescu (Rumunia) / Lubomir Jancarik (Czechy) 3:1 (11:5, 11:8, 7:11, 11:7)