Mistrzostwa Polski
Pierwszy dzień MP w Arłamowie za nami!
person_outline Stanisław Barganowski

Nie lada gratką były dla kibiców dzisiejsze zmagania zawodników i zawodniczek w Mistrzostwach Polski w Arłamowie. Spośród 48 zawodników i zawodniczek, wyłoniona została najlepsza "ósemka", która jutro zmierzy się o półfinały. Przygotowaliśmy dla was podsumowanie dzisiejszego dnia.
 

źródło: pzts.pl
Michał Bańkosz | fot. Bogdan Pasek

Mężczyżni:
Zmagania w ćwierfinałach rozpocznie pojedynek Samuela Kulczyckiego i Adriana Więcka. Obaj zawodnicy bez większych problemów przebrnęli do 1/8. Samuel pokonał między innymi rozstawionego z nr 1 Tomasza Lewandowskiego, a Adrian Więcek pogromcę Konrada Kulpy - Tomasza Tomaszuka.


Następnie między sobą staną Mistrz Polski z 2019 roku, Patryk Chojnowski z Michałem Bańkoszem. Bańkoszowi dopisywała dziś naprawdę wysoka forma - pokonał Michała Krzyżanowskiego oraz grającego w niemieckiej Bundeslidze Macieja Kubika.


W pierwszym pojedynku o półfinał w dolnej części drabinki spotkają się Miłosz Redzimski i Szymon Malicki. Są to pierwsze MP seniorów Redzimskiego i nie da się ukryć, że pomimo młodego wieku (niecałe 15 lat) stawiany jest jako jeden z pretendentów do zdobycia medalu.


Na koniec zmierzą się Tomasz Kontowski z Robertem Florasem. Popularny "Kotek" powiedział nam co nieco o swojej dzisiejszej grze oraz o nastawieniu na jutrzejszy pojedynek o półfinał:
W pierwszej grze trochę spotkałem się z Filipem Szymańskim wiedziałem, że czeka mnie ciężki mecz trochę nerwowo grałem, ale cieszę się, że udało mi się wygrać. W drugiej rundzie spotkałem się z Alanem Wosiem tutaj zagrałem dużo lepiej taktycznie na serwisie swoim i na odbiorze wygrałem wyraźnie 4:1. A co do spotkania z Robertem Florasem, Robert w tym sezonie gra bardzo dobrze, więc czeka mnie kolejny ciężki mecz. Na pewno będę walczyć i postaram się sprawić niespodziankę, aby po raz drugi w swojej karierze awansować do strefy medalowej.

Kobiety:

W pierwszej części drabinki raczej bez niespodzianek.


Ćwierćfinały kobiet rozpocznie mecz Natali Bajor z Dominiką Wołowiec. Nie da się ukryć, że Bajor, trzykrotna triumfatorka tego tunieju jest zdecydowaną faworytką.


Następnie zagrają między sobą siostry Ania i Kasia Węgrzyn. Ten bliźniaczy pojedynek będzie z pewnością bardzo wyrównany. Kasia pokonała 1/16 Magdalenę Sikorską, a Ania Roksanę Załomską.


W kolejnej 1/8 spotkają się Paulina Krzysiek, obecna wicemistrzyni Polski oraz Wiktoria Wróbel, która MP w 2020 zdobyła brązowy medal. Obie zawodniczki doszły do ćwierćfinałów bez większych problemów.


W ostatnim spotkaniu o półfinał zmierzą się Zuzanna Błażejewicz oraz Katarzyna Grzybowska-Franc. Zuzia podsumowała dla nas swoją dzisiejszą grę:
Z meczu na mecz grało mi się coraz lepiej, najbardziej obawiałam się pojedynku z Anną Brzyska, ponieważ średnio mi idzie gra na czopa, ale dobrze przygotowałam się taktycznie i udało mi się zwyciężyć. Nie jestem faworytką jutrzejszego meczu, ale postaram się dać z siebie wszystko, nie chce skupiać się na wyniku tylko zagrać najlepiej jak umiem.

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie