Ligi zagraniczne
Pierwszy dzień Chińskiej Superligi za nami
person_outline Stanisław Barganowski

Od 21 do 29 grudnia będą rozgrywały się pojedynki w Chińskiej Superlidze. Przygotowaliśmy dla was krótkie omówienie zasad całego turnieju oraz podsumowanie pierwszego dnia zmagań.

新浪微博
Zawodnicy Chińskiej Superligi

Chińska Superliga podzielona jest na dwie części - w pierwszej, do 26 grudnia zespoły będą grać systemem każdy z każdym. Najlepsze drużyny zakwalifikują się do fazy pucharowej, gdzie będą rywalizować przez ostatnie trzy dni turnieju (27-29 grudnia). W tym sezonie liga chińska przyjęła ten sam format meczu, co Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020, z meczem deblowym rozgrywanym jako pierwszy.

U kobiet głównym pretendentem do tytułu jest drużyna z Shenzhen na czele z Chen Meng, Sun Yingsha i Wang Yidi. Pokonali wczoraj debiutantów ligi ITTF World Professionals 3: 0 oraz drużynę z Shanxi tym samym wynikiem.

Zespół ITTF World Professionals składa się z Adriany Diaz (Puerto Rico), Lily Zhang (Stany Zjednoczone), Jeon Ji-hee (Korea Południowa), Doo Hoi Kem (Hongkong, Chiny) i Cheng I- Ching (Tajwan). Te zawodniczki trenowały w Chinach od zakończenia WTT Makao.

Shenzhen wyszedł na prowadzenie, gdy Wang / Sun pokonały Cheng / Diaz 11-6, 11-5, 11-5. Chen, która w zeszłym miesiącu wygrała Puchar Świata i ITTF Finals, wygrała 11-4, 11-8, 11-5 z Lily Zhang. Następnie Sun zapewnił zwycięstwo Shenzhen, pokonując Diaz 15-13, 11-9, 11-5.

ITTF World Professionals odbiło się w wieczornej sesji pokonując Heilongjiang 3-1. Oprócz Shanxi i Heilongjiangu w swoim drugim meczu przegrało również Chengdu z Shandong 3:1, co czyni z Shenzhen jedyną jak dotąd niepokonaną drużynę.

W kategorii mężczyzn zwycięzca Wielkiego Szlema Ma Long pomógł Shandongowi Lunengowi przypieczętować zwycięstwo 3: 0 nad Bazhou, aby rozpocząć ligę na wysokim poziomie.

Ma łatwo pokonał Niu Guankai 11-6, 11-1, 11-6, po zwycięstwie w deblu pary Fang Bo / Wang Chuqin. Wang zakończył cały pojedynek, pokonując Liang Yanning w trzech szybkich setach.

Inne zwycięskie drużyny w pierwszej rundzie mężczyzn to Shandong Weiqiao, Szanghaj i Shantou. Jedynym zawodnikiem spoza Chin jest Lin Yun-Ju, który gra w drużynie Shandong Weiqiao

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie