Challengery
Piąty turniej TT Series za nami!
person_outline Stanisław Barganowski

Przygotowaliśmy dla was podsumowanie piątego już turnieju z serii International TT Series, odbywającego się w Częstochowie. W artykule znajdziecie również krótki wywiad z dyrektorem turnieju.

źródło: International TT Series
Michal Benes wygrywa 5. turniej International TT Series

W turnieju wzięło udział czterech Polaków (Daniel Górak, Daniel Bąk, Antoni Witkowski, Bartosz Such) oraz dwóch Greków (Konstantinos i Giorgos Konstantinopoulos) i Czechów (Michal Benes, Jakub Seibert)

Po emocjonujących rozgrywkach w grupie wyłoniono czterech najlepszych zawodników, którzy mierzyli się w półfinałach.  

W pierwszym meczu o wejście do finału zmierzyli się bracia Konstantinos i Giorgos Konstantinopoulos. Po czterech wyrównanych setach z boju udało się zwycięsko wyjść Konstantiosowi.

Następnie w kolejnym półfinale zmierzyli się Daniel Górak i Michal Benes. Był to już ich drugi pojedynek w turnieju. Pierwszy, w grupie po 5-setowej walce wygrał Górak, lecz kolejny, ważniejszy zwyciężył Czech.

Po dlugim, pełnym nerwów 5-setowym pojedynku finałowym między Grekiem a Czechem, ten drugi wyszedł z niego zwycięsko.


Dyrektorowi turnieju postanowiliśmy zadać kilka pytań:

Kiedy powstał pomysł na zrealizowanie go w Polsce? Jak dużo czasu zajęła organizacja jego, aby w końcu doszedł do skutku?

- Pomysł zrodził sie juz okolo 2 lata temu a pandemia tylko mnie do niego przybliżła i zmotywowała do działania. W zasadzie organizacja tego projektu nie byla czasochłonna, najtrudniejsze było znalezienie finansowania i przez dlugi czas bylo to nieosiągalne, aż w koncu sie udało.

Za nami już 5 turniejów z serii. Ile ich łącznie będzie?

- Jeśli wszystko sie powiedzie to chcemy rozgrywać 100 turniejów rocznie czyli 2 turnieje tygodniowo, a ostatni setny turniej, to będzie turniej finałowy z podwójną pulą nagród.

Nie da się ukryć ze jest to naprawdę dużo. Bardzo fajną sprawą są naprawdę porządne gratyfikacje pieniężne za wygrane. Taki turniej musi także z pewnością pochłaniać bardzo duże koszty. Kto jest główny sponsorem tego turnieju?

- Sponsorami sa firmy z branży bukmacherskiej i tylko tyle mogę powiedzieć ponieważ na chwilę obecną te informcje są poufne.

Jakie miał Pan cele organizując tą serię?

- Głownym celem było umożliwienie zawodnikom rywalizacji w Polsce na podobnych zasadach, ktore są na turniejach w Czechach i Niemczech, aby zawodnicy nie musieli jeździc tysiące kilometrów, żeby mogli robic to co kochaja. Dodatkowo wielu młodych zawodników ma zbyt mało startów międzynarodowych, żeby podnosić swój poziom. Jadą na zawody z serii World Tour czy ITTF Challenger Series, rozgrywają tylko 2-3 grupowe pojedynki, a wraz z podróżą muszą poświecić na turniej tydzień czasu.

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie