Mistrzostwa Europy
Piąte miejsce Mateusza Zalewskiego w Europe Youth Top 10
person_outline Filip Pawelec

Mateusz Zalewski, grający w kategorii kadetów był jedynym Polakiem, startującym w tegorocznym Europe Youth Top 10. Zawodnik Palmiarni Zielona Góra w ciągu trzech dni zmagań zanotował 4 zwycięstwa i 3 porażki, co dało mu wspomniane 5. miejsce. Z powodu pandemii Covid-19 z turnieju musieli wycofać się: Anna Brzyska, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik. Ze startu zrezygnował również Miłosz Redzimski.

źródło: pzts.pl, ettu.com
Mateusz Zalewski, fot. Polski Tenis Stołowy

Start w tej prestiżowej imprezie Zalewski rozpoczął z wysokiego C. W pierwszym dniu zmagań Polak triumfował w obu swoich pojedynkach – wygrał z Lleyton Ulimannem z Niemiec 3:0 oraz również 3:0 rozprawił się z Jakubem Goldirem, reprezentującym Słowację. Na tym etapie turnieju Mateusz Zalewski był jednym z dwóch niepokonanych zawodników. Oprócz niego komplet zwycięstw na koncie zanotował tego dnia reprezentant Francji – Felix Lebrun.

 

W drugim dniu tych zawodów Zalewski dorzucił kolejne dwa zwycięstwa, ale zanotował też pierwszą porażkę. Nasz reprezentant w pokonanym polu pozostawił niepokonanego do tamtej pory wspomnianego Felixa Lebruna (3:1) i Hiszpana Daniela Berzosę (3:2). Szczególnie imponujące było zwycięstwo nad reprezentantem Francji, który ostatecznie został triumfatorem całej imprezy, a jedyną porażkę odnotował właśnie z Mateuszem Zalewskim! Pierwszy sposób na Polaka znalazł Andrei Teodor Istrate z Rumunii, z którym nasz reprezentant przegrał 2:3.

 

W ostatnim dniu Europe Youth Top 10 Mateusz Zalewski nie powiększył swojego zwycięskiego dorobku. W starciach z liderami rankingu ETTU kadetów, Rumunami: Dariusem Movileanu i Iulianem Chiritą reprezentant Polski przegrał odpowiednio 2:3 i 0:3. Ostateczny bilans 4 wygranych i 3 przegranych dał Zalewskiemu wspomniane 5. miejsce. Triumfował Francuz Felix Lebrun z bilansem 6-1, a kolejne trzy miejsca zajęło trzech reprezentantów Rumunii z bilansem spotkań 5-2: Iulian Chirita, Andrei Teodor Istrate i Darius Movileanu. Za Mateuszem Zalewskim znaleźli się natomiast: Daniel Berzosa (1-6), Lleyton Ulimann (1-6) i Jakub Goldir (1-6).

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie