2. Bundesliga
Patryk Zatówka lepszy od Jakuba Folwarskiego
person_outline Jacek Barbachowski
W niedzielę w Saarbrücken doszło do pojedynku między broniącymi się przed spadkiem miejscowymi rezerwami, a drużyną ze środka tabeli TTC Fortuna Passau. W barwach pierwszej z nich wystąpił Patryk Zatówka, zaś drugiej Jakub Folwarski.
Patryk Zatówka wrócił do rywalizacji po kontuzji | fot. ITTF

Los skojarzył Polaków ze sobą i zdecydowanie lepiej z tego pojedynku wyszedł "Zati". 22-latek pokonał o rok starszego kolegę 3:0. Cały mecz zakończył się wygraną Saarbrücken II aż 6:1 i tym samym gospodarze awansowali na 7. miejsce w ligowej tabeli z dwupunktową przewagą nad strefą spadkową. Fortuna Passau jest w tym zestawieniu na 4. pozycji.

Niespodziewanie zremisowali tenisiści prowadzącego w tabeli TTC OE Bad Homburg. Drużyna Samuela Kulczyckiego, również w niedzielę, pojechała na mecz do Celle, gdzie zmierzyła się z miejscowym TuS. Ostatecznie po bardzo zaciętych pojedynkach lider zdołał wyrwać rywalowi jeden cenny punkt. Spory w to wkład miał wspomniany Kulczycki, który wygrał grę podwójną w parze z Rosjaninem Levem Katsmanem, a także pokonał w decydującej grze Niemca Arne Höltera.

Co ciekawe mimo straty punktu, TTC OE umocniło się na prowadzeniu w tabeli. Stało się tak za sprawą porażki drugiego w zestawieniu FSV Mainz oraz remisu trzeciego TTC GW Bad Hamm. Barw pierwszej z tych drużyn broni Maciej Kubik. 22 luty, bo to wówczas jego zespół grał swoje spotkanie, nie będzie jednak najlepiej wspominany przez młodego reprezentanta Polski. Najpierw uległ w pięciu setach swoim przeciwnikom w deblu (grał ze Szwedem Simonem Berglundem), a następnie, również w pełnowymiarowym spotkaniu, przegrał z Niemcem Dennisem Dickhardtem. W decydującej odsłonie bardziej doświadczony przeciwnik wygrał do 9.

Teraz naszych zawodników czeka przerwa na mistrzostwa krajowe, a zaplecze Bundesligi powróci już 7 marca.

Wyniki spotkań:

1. FC Saarbrücken II (Patryk Zatówka 1) 6 - 1 TTC Fortuna Passau (Kuba Folwarski 0)

TuS Celle 92 5 - 5 TTC OE Bad Homburg 1987 e.V. (Samuel Kulczycki 1.5)

1. FSV Mainz 05 (Maciej Kubik 0) 2 - 6 TV 1879 Hilpoltstein