Polska
Orlicz najlepszy u siebie
person_outline Wojtek Chrząszcz
Global Pharma 1924 Orlicz Suchedniów zwyciężyła w II edycji turnieju o Puchar Orlicza. Na kolejnych miejscach uplasowala się Uczelnia Państwowa Zamość, Orlęta Bilcza oraz Wamet Dąbcze.
fot. archiwum klubu
Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów w pełnym składzie

Sobotnie zmagania rozpoczęły się od starcia beniaminka LOTTO Superligi z drugoligowcem z Wielkopolski oraz gospodarzami i drużyną z Bilczy. "Na papierze" faworytami były zespoły z Zamościa i Suchedniowa, co kilkanaście minut później potwierdziło się również przy stole. Uczelnia Państwowa zwyciężyła z Wametem 4:1, zaś w derbach województwa świętokrzyskiego Global Pharma 1924 pokonała Orlęta bez przegranego pojedynku.

"Zmagania o Puchar Orlicza potraktowaliśmy treningowo, ze względu na to, że jest to nasz pierwszy turniej po koronawirusie. Cieszy nas dobry występ młodego Tomka Mrozka, który wraz z Kubą Wernerem w grze podwójnej pokonał teoretycznie lepszych zawodników z Zamościa." - mówi Denis Bolewicz, zawodnik Wametu Dąbcze

Bardzo wyrównany przebieg miał mecz o trzecie miejsce pomiędzy drużynami występującymi na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż sześciu pojedynków, z czego aż cztery kończyły się w decydującym, piątym secie! Ostatecznie Orlęta z Bilczy okazały się lepsze od Wametu Dąbcze.

"Poziom turnieju stał na bardzo wysokim poziomie. Drużyny z Superligi i I ligi były dla nas poza zasięgiem. Wierzyliśmy, że uda nam się pokonać zespół z Bilczy i zająć trzecie miejsce. Tak się jednak nie stało." - kontynuuje popularny "Bolek"

Ewidentnie ekipa z Suchedniowa ma za to patent na drużynę Piotra Kostrubca. W minionym sezonie na zapleczu Superligi podopieczni Macieja Glijera wygrali w Suchedniowie 7:3 i zremisowali w Zamościu 5:5. Podobnie jak prawie 12 miesięcy temu, tak teraz Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów odniosła zwycięstwo nad Zamościem.

"Nastroje po turnieju są pozytywne. Jesteśmy zadowoleni z poziomu gry wszystkich naszych zawodników. Nie będziemy nikogo wyróżniać, bo stanowimy drużynę, kolektyw. Cieszy nas, że turniej mógł odbyć się z udziałem publiczności oraz że mogliśmy sprawdzić się przed sezonem z mocnymi drużynami. Dziękujemy im za przyjazd do Suchedniowa i sportową walkę. Celem na najbliższy sezon jest rywalizacja o górną połówkę pierwszej ligi. Każdy mecz będzie dla nas ważny i do meczu z każdą drużyną podejdziemy z respektem. Będziemy chcieli, wzorem poprzednich sezonów, zaprezentować się jak najlepiej w Pucharze Polski oraz europejskich pucharach, do których się zgłosimy." - podsumował Bartosz Majcher, gracz Orlicza

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie