1. Liga
Orlicz 1924 Suchedniów lepszy od BISTS Bielsko-Biała w meczu na szczycie!
person_outline Jacek Barbachowski

Pierwsza runda I ligi wielkimi krokami zbliża się do końca. Na południu bardzo ważny mecz zwyciężyli tenisiści Orlicza 1924 Suchedniów i umocnili się na fotelu lidera. W drugiej części kraju niezmiennie prowadzą pauzujące ostatnio Morliny, do których znów zbliżył się ATS Rumia oraz druga drużyna Dekorglassu Działdowo.

źródło: pzts.pl
Łukasz Nadolski zagrał najskuteczniej z BISTS, nie przegrywając nawet seta | fot. Michał Piasecki Photo My Passion

Większość drużyn zarówno na północy, jak i na południu ma już za sobą co najmniej osiem spotkań. Mówi nam to jasno, że do końca I rundy pozostały jeszcze trzy kolejki, z których na pewno dwie zostaną rozegrane w grudniu, a najbliższa już w pierwszy weekend ostatniego miesiąca w roku. Przechodząc do wydarzeń, jakie miały miejsce na koniec listopada warto najpierw zajrzeć na północ. Tam najciekawiej przebiegały mecze z udziałem rezerw ZKS Zielona Góra i Energi Manekin Toruń. W sobotę 28 listopada młodzi gracze z ośrodka Lucjana Błaszczyka, wspierani przez doświadczonego Krzysztofa Stamirowskiego, rywalizowali w Gdańsku z drugą ekipą AWFiS. Świetna postawa Artura Daniela, Tomasza Filbrandta i Mateusza Troki zapewniła tenisistom znad morza czwarte zwycięstwo w sezonie, wywalczone w stosunku 6:4. Dzień później podrażnieni porażką zielonogórzanie zagrali w Toruniu ze wspomnianymi rezerwami tamtejszej Energi. ZKS zrehabilitował się za sobotnią porażkę i wygrał w grodzie Kopernika identczynym wynikiem, co dzień wcześniej AWFiS II w meczu przeciwko Zielonej Górze. Na miano bohatera spotkania zasłużył 15-letni Mateusz Żelengowski, który jako pierwszy w tym sezonie zdołał pokonać Przemysława Walaszka i łącznie zdobył komplet punktów. Torunianie minimalnie ulegli też w sobotę Darz Borowi Karnieszewice. Gwiazdą spotkania okazał się karnieszewiczanin Michał Krzyżanowski, który wygrał oba single oraz debla w parze z Marcinem Marchlewskim.

W południowej części Polski zgodnie z tytułem najważniejsze wydarzenia działy się podczas starcia Orlicza 1924 Suchedniów z BISTS Bielsko-Biała. Mecz rozegrano w sobotę 28 listopada na Śląsku, a obie ekipy podchodziły do pojedynku niepokonane. Rzeczywistość okazała się brutalna dla BISTS-u. Naszpikowany gwiazdami I-ligowego formatu Orlicz 1924 od początku grał lepiej i w ostatecznym rozrachunku drużyna z województwa świętokrzyskiego zwyciężyłą rywali aż 9:1. Kapitalną formą popisał się Łukasz Nadolski, który nie przegrał choćby seta, a w pokonanym polu pozostawił bardzo groźnego Marcina Kusińskiego. Do ciekawego starcia doszło również we Frysztaku. Tamtejszy Strzelec podejmował KTS Gliwice. Ciężko było wskazać jednoznacznego faworyta, co potwierdzał fakt, że oba zespoły znajdowały się obok siebie w tabeli. Tak jak zakładano, tak też było przy stole. Mecz był niezwykle zacięty, połowa gier zakończyła się po pięciu setach, a finalnie Strzelec i KTS podzieliły się punktami. Ze wszystkich zawodników najbardziej wyróżnił się Mateusz Gołębiowski. Ciekawie było też w Radomiu, gdzie Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza ograł 6:4 miejscową Broń, a bohaterem spotkania niespodziewanie został Marcin Jadczyk, zdobywca kompletu puntków. Dzień po dotkliwej porażce z Orliczem 1924 zrehabilitowali się gracze BISTS-u. Bielszczanie we własnej hali jako pierwsi w obecnej kampanii rozgrywkowej pokonali drugą ekipę Polonii Bytom. BISTS wygrał 8:2. W niedzielę grali również wspomniani pogromcy bielsczan. Suchedniów tym razem udał się na mecz do Rzeszowa, gdzie pewnie wypunktował rezerwy Politechniki Rzeszów.