Pingisligan
Niespodzianka pod Sztokholmem
person_outline Wojtek Chrząszcz

Trzy z czterech spotkań drugiej serii najlepszej ligi szwedzkiej zakończyły się podziałem punktów. Tylko rywalizacja między szóstą, a najlepszą drużyną ubiegłego sezonu przebiegła bez konieczności rozgrywania gry podwójnej i co ciekawe, mistrz Szwecji musiał uznać wyższość rywala!

źródło: profixio.com
Martin Friis poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa nad mistrzem kraju | fot. ITTF

Bohaterem minionych zmagań został bez wątpienia Martin Friis. Osiemnastolatek podszedł do stołu przy wyniku 0:2, a zwycięstwem z Alexem Naumi dał sygnał do ataku. Kilkanaście minut później wygraną nad Danielem Kosibą przypieczętował triumf swojego zespołu. Oprócz młodego Szweda "oczka" zanotowali Anthony Tran i Harald Andersson.

Dużo emocji było głównie w spotkaniach rozgrywanych na parkietach Falkenbergs i BTK Kävlinge. W obu przypadkach po dwa pojedynki kończyły się w pięciu setach, a szczególnie zadowoleni mogą być tenisiści stołowi z Halmstad, którzy wszystkie "pięciosetówki" przechylili na swoją korzyść, a później ostatecznie zwyciężyli w całym meczu. Wynik 4:3 padł również w rywalizacji beniaminka z sezonu 2019/2020 oraz 2020/2021, jednak pojedynki przebiegały dość jednostronnie. Ostatecznie lepsi okazali się gracze z dłuższym stażem w lidze. Munkedals pokonało ekipę Lyckeby, mieszczącą się niedaleko Karlskrony.

"Spodziewaliśmy się bardzo ciężkiego meczu i taki rzeczywiście był." - mówił po zwycięstwie na łamach oficjalnej strony szwedzkiej ligi menedżer drużyny Söderhamns UIF Fredrik Lundquist. - "Viktor Brodd przegrywał 0:2, jednak powrócił do meczu przeciwko greckiemu tenisiście Anastasiowi Riniotisowi, gdzie po dwóch setach zmienił grę i odwrócił losy spotkania. Bardzo dobrze wykonał założenia taktyczne w pojedynku, który był absolutnie kluczowy dla meczu drużynowego." - kontynuował Lundquist

Nowym liderem zostało Spårvägens, które jako jedyne nie doznało jeszcze porażki. Punkt mniej mają BTK Kävlinge oraz Söderhamns. Tabelę zamykają Falkenbergs i beniaminek z Lyckeby. Trzecia seria spotkań została zaplanowana na 20 października.