Polska
Marta Smętek i Kou Lei wygrali XVII Memoriał Jana Błaszczaka!
person_outline Jacek Barbachowski
W Krakowie tradycyjnie rywalizowano w rozpoczynającym sezon memoriale Jana Błaszczaka. Zwycięstwa odnieśli zawodnicy najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce.
źródło: kozts.pl
Kou Lei dodał prestiżu turniejowi w krakowskich Bronowicach | fot. ittf.com

Z pierwszymi numerami rozstawieni byli Kou Lei oraz Katarzyna Galus. Sklasyfikowany na 53. pozycji światowego rankingu reprezentant Ukrainy był zdecydowanie największą gwiazdą tegorocznych zawodów. Tenisista Sokołów S.A. Jarosław pewnie przeszedł przez fazę grupową i dopiero w drugiej rundzie turnieju głównego natrafił na pierwsze problemy. Niespodziewanie aż pięciu setów potrzebował do pokonania Filipa Subika z Gorc Nowy Targ. Później szybko doszedł do finału, a w nim ponownie spotkał duży opór. Tym razem jego rywal był jednak znacznie bardziej utytułowany. Daniel Bąk to w końcu zawodnik od lat grający na poziomie LOTTO Superligi, a w Krakowie debiutujący indywidualnie jako tenisista Orlicza 1924 Suchedniów. Kou ponownie potrzebował do wygranej, dającej triumf w całym memoriale, pięciu setów. Trzecie miejsce zajął Daniel Lis z UKS Olesno, a tuż za podium zawody zakończył Tomasz Klag, klubowy kolega Subika.

Wśród pań numer jeden, Katarzyna Galus, grająca dla Politechniki Rzeszowskiej, również pewnie zwyciężyła swoją grupę i w dobrym stylu dotarła aż do finału. W nim znalazła jednak swoją pogromczynię. Okazała się nią bardzo doświadczona Marta Smętek, która od nowego sezonu będzie bronić barw AZS PWSiP Metal-Technik Łomża. Smętek pokonała Galus w czterech setach. Trzecie i czwarte miejsce przypadło w udziale młodym zawodniczkom Bronowianki Kraków, odpowiednio Ilonie Sztwiertni i Oliwii Wątor.

 

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie