Bundesliga
Kulczycki pokonuje byłego mistrza Europy!
person_outline Stanisław Barganowski

Piątkowy wieczór zawodnicy TTF Liebherr Ochsenhausen z pewnością spedzą w znakomitych humorach. Drużyna z południowej częsci Niemiec pokonała dziś 3-0 TTC Neu-Ulm.

Samuel Kulczycki on fire!

TTF Liebherr Ochsenhausen w świetnym stylu pokonało TTC Neu-Ulm 3-0. Jeden punkt dla TTF wywalczył Samuel Kulczycki, który w znakomitej grze pokonał mistrza Europy w grze pojedynczej z 2016 roku.

W pierwszym meczu zmierzyli się: aktualna 6. rakieta świata - Hugo Calderano z Tiago Apolonią. Pierwszy set należał do Portugalczyka, lecz trzy kolejne w świetnym stylu wygrał Hugo - 3:1 (8:11, 11:8, 11:4, 11:6).

Następnie na przeciw siebie stanęli Simon Gauzy i Vladimir Sidorenko. Spotkanie te pewnie wygrał Gauzy, nie oddając przeciwnikowi ani jednego seta - 3:0 (12:10, 11:5, 11:9).

Kolejny, jak potem się okazało ostatni mecz, był czymś na co wielu czekało - Samuel Kulczycki vs Emmanuel Lebesson. Polakowi wystarczyło 25 minut aby wyjść z pojedynku zwycięsko 3-0 (11:8, 14:12, 12:10).

-Cieszę się, że pokonałem mistrza Europy i dołożyłem ważny punkt dla drużyny. Jest to dla mnie bardzo cenne zwycięstwo - powiedział po meczu dla 5set.pl Samuel Kulczycki.

TTF Liebherr Ochsenhausen – TTC Neu-Ulm 3:0
Hugo Calderano – Tiago Apolonia 3:1 (8:11, 11:8, 11:4, 11:6)
Simon Gauzy – Vladimir Sidorenko 3:0 (12:10, 11:5, 11:9)
Samuel Kulczycki – Emmanuel Lebesson 3:0 (11:8, 14:12, 12:10)