Bundesliga
Kolejny świetny występ Kulczyckiego i Kubika!
person_outline Stanisław Barganowski

TTF Liebherr Ochsenhausen z Kulczyckim i Kubikiem wygrywają w emocjonującym oraz wyrwónanym pojedynku z TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell 3-2.

Samuel, Maciek - klasa

Ostatnimi czasy w Bundeslidze wrze. Drużyny rywalizują o wejście do play-offów. Na pierwszej pozycji w tabeli znajduje się obecnie Borrusia Düsseldorf. Tymaczesm na drugim i trzecim miejscu znajdują się kolejno 1. FC Saarbrücken TT oraz TTF Liebherr Ochsenhausen z takim samym bilansem punktów. Na czwartej pozycji plasuje się ASV Grünwettersbach, które zdecydowanie odbiega punktowo od podium. Pierwsze cztery drużyny zakwalifikują się do wspomnianych wyżej play-offów, więc jest o co walczyć.

W niedzielę na przeciw TTF Liebherr Ochsenhausen stanęła TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell w składzie z: czołowym europejskim obrońcą - Ruwenem Filusem, Benno Oehme, który zastępuję Quadri Arunę borykającego się z kontuzją oraz Fan Bo Meng, 20 letnim niemieckim zawodnikiem z azjatyckimi korzeniami.

Całe spotkanie rozpoczął mecz Filus vs Kulczycki. Polak po czterech wyrównanych setach, musiał uznać wyższość przeciwnika. (1-3).

Następnie Simon Gauzy bez problemu w zaledwie 15 minut ograł gładko do "0" Oehme.

W trzecim pojedynku Kanak Jha uległ Fan Bo Mengowi, a następnie Gauzy wygrał z Ruwenem. Co ciekawe pierwszy set tego pojedynku obfitował w wiele set pointów na korzyść jednego czy drugiego, a ostatecznie zakończył się wynikiem 22:20 dla Francuza.

Przy wyniku 2-2 odbył się debel. Na przeciwko siebie znaleźli się Kulczycki/Kubik i Meng/Oehme. Był to drugi wspólny występ Polaków w Bundeslidze. Udało im się zwyciężyć po emocjonującym oraz dość szybkim meczu 3-1 (6:11, 7:11, 11:7, 6:11)

Od początku mecz stał na wyrównanym poziomie. Widać było to zarówno po grze, jak i po końcowym wyniku. Maciej Kubik i Samuel Kulczycki pokazali charakter, stanęli na wysokości zadania i w decydującej grze pokonali swoich rywali. Dzięki temu Liebherr Ochsenhausen odniósł cenne, kolejne zwycięstwo w najlepszej lidze Europy. - podsumował znany wszystkim sympatyk tenisa stołowego oraz zawodnik pierwszej ligi, Wojtek Chrząszcz.

TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell – TTF Liebherr Ochsenhausen 2:3
Ruwen Filus – Samuel Kulczycki 3:1 (11:8, 8:11, 11:5, 11:5)
Benno Oehme – Simon Gauzy 0:3 (5:11, 5:11, 8:11)
Fan Bo Meng – Kanak Jha 3:0 (11:5, 11:8, 11:2)
Ruwen Filus – Simon Gauzy 0:3 (20:22, 8:11, 7:11)
Fan Bo Meng/Benno Oehme – Samuel Kulczycki/Maciej Kubik 1:3 (6:11, 7:11, 11:7, 6:11)