World Tour
Japończycy najlepsi na Węgrzech!
person_outline Wojtek Chrząszcz
Mima Ito i Tomokazu Harimoto zwyciężyli w ITTF World Tour Hungarian Open w Budapeszcie. Dla 16-letniego Japończyka to piąte zwycięstwo w turnieju rangi World Tour. Spośród Polaków najlepiej zagrał Jakub Dyjas, który dotarł do 1/8 finału turnieju indywidualnego oraz sięgnął po brązowy medal w grze podwójnej.
Tomokazu Harimoto | fot. ITTF

 

Zarówno Ito jak i Harimoto byli przed zawodami w stolicy Węgier rozstawieni z numerem pierwszym. Genialnie grający młodzi Japończycy (Ito urodzona w 2000 roku, Harimoto w 2003 - przyp.red.) "jak burza" pokonywali kolejnych rywali i po drodze do finału oddali swoim przeciwnikom odpowiednio po trzy i dwa sety!  W finale bardzo trudną przeprawę miała Ito, która w spotkaniu z Tajwanką Cheng I-Ching przegrywała już 2:3, ale ostatecznie dwie kolejne partie padły jej łupem i to ona mogła cieszyć się z triumfu w Budapeszcie. Decydujące spotkanie wśród mężczyzn lepiej rozpoczął starszy kolega z reprezentacji Japonii Uda Yukiya, jednak kolejne odsłony szły już pod dyktando ćwiercfinalisty Mistrzostw Świata z 2017 roku. Harimoto wygrywał do ośmiu, dwóch, sześciu i dziewięciu, i po raz piąty w karierze stanął na najwyższym stopniu podium zawodów z cyklu World Tour. Poprzednio młody Japończyk wygrywał w Czechach, Japonii, Chinach oraz Bułgarii.

"Nie mogłem się doczekać tego finału, aby zrewanżować się za Mistrzostwa Japonii. Ma bardzo szybki, atakujący styl. W pierwszym secie cały czas mnie kontrował. Musiałem poprawić swój serwis, aby móc kontrolować mecz. Gdy tylko lepiej odczytywałem podanie, mogłem grać w większym tempie i z wyższą jakością w każdej piłce. Po wygraniu drugiego seta miałem kontrolę nad meczem, moja pewność siebie rosła punkt po punkcie, dzięki czemu zacząłem grać na wyższym poziomie. Jestem bardzo zadowolony z tytułu i tego, że mogłem zagrać w Budapeszcie na wysokim poziomie." - mówił po turnieju dla ITTF Tomokazu Harimoto 

Gra podwójna zakończyła się triumfem reprezentantów Japonii (kobiety) oraz Niemiec (mężczyźni). Miu Hirano i Kasumi Ishikawa w wielkim finale bez straty seta pokonały Doo Hoi Kem oraz Lee Ho Ching, natomiast Benedikt Duda razem z Patrickiem Franziską okazali się lepsi od Hindusów Sathiyana Gnanasekarana oraz Sharatha Kamala Achanty. W mikście po raz kolejny w tym sezonie po triumf sięgnęli Doo Hoi Kem oraz zawodnik Dekorglassu Działdowo Wong Chun Ting.

Łącznie w Budapeszcie na podium stanęli reprezentanci aż dziesięciu państw. Oprócz Japonii, Tajwanu, Hongkongu, Niemiec i Indii w "czwórce" znaleźli się również reprezentanci Polski, Anglii, Belgii, Serbii i Tajlandii.

 

Finał gry pojedynczej mężczyzn:

Tomokazu Harimoto (Japonia) - Uda Yukiya (Japonia) 4:1 (7:11, 11:8, 11:2, 11:6, 11:9)

Brązowe medale: Liam Pitchford (Anglia), Dimitrij Ovtcharov (Niemcy)

Finał gry pojedynczej kobiet:

Mima Ito (Japonia) - Cheng I-Ching (Tajwan) 4:3 (11:7, 1:11, 11:6, 7:11, 2:11, 11:9, 11:7)

Brązowe medale: Han Ying (Niemcy), Kasumi Ishikawa (Japonia)

Finał gry podwójnej mężczyzn:

Benedikt Duda/Patrick Franziska (Niemcy) - Sathiyan Gnanaekaran/Sharath Kamal Achanta (Indie) 3:1 (11:5, 11:9, 8:11, 11:9)

Brązowe medale: Jakub Dyjas (Polska)/Cedric Nuytinck (Belgia), Wong Chun Ting/Ho Kwan Kit (Hongkong)

Finał gry podwójnej kobiet:

Miu Hirano/Kasumi Ishikawa (Japonia) - Doo Hoi Kem/Lee Ho Ching (Hongkong) 3:0 (11:6, 11:9, 12:10)

Brązowe medale: Orawan Paranang/Suthsini Sawettabut (Tajlandia), Soo Wai Yam Minnie/Zhu Chengzhu (Hongkong)

Finał gry mieszanej:

Doo Hoi Kem/Wong Chun Ting (Hongkong) - Petrissa Solja/Patrick Franziska (Niemcy) 3:2 (11:6, 6:11, 11:9, 7:11, 11:9)

Brązowe medale: Izabela Lupulesku/Aleksandar Karakasevic (Serbia), Manika Batra/Sharath Kamal Achanta (Indie)

 

źródło: ITTF

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie