Mistrzostwa Polski
Indywidualne tytuły dla Bogorii
person_outline Wojtek Chrząszcz

Przez cztery dni w Gliwicach najlepsi juniorzy naszego kraju rywalizowali o Mistrzostwo Polski w tenisie stołowym. Podczas zmagań padło wiele niespodzianek. Na Śląsku triumfowali gracze Bogorii Grodzisk Mazowiecki Martyna Lis i Miłosz Redzimski.

fot. Dominika Banaś
Martyna Lis i Miłosz Redzimski oprócz złotych medali indywidualnie, sięgneli razem po złoto w grze mieszanej

Najlepsze nastroje po turnieju w Centrum Sportowo-Kulturalnym "Łabędź" mają zdecydowanie zawodnicy i sztab szkoleniowy Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Juniorzy siedmiokrotnego Mistrza Polski wywalczyli łącznie siedem medali, z czego cztery z najcenniejszego kruszcu. Na podium w każdej kategorii stanęli Martyna Lis i Miłosz Redzimski. Urodzona w 2002 roku zawodniczka wywalczyła złoto indywidualnie i w mikście, srebro w drużynie, a także brąz w grze podwójnej, natomiast "Redzim" trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium, a porażkę odniósł jedynie w deblu.

Dobry turniej rozegrały też Skarbek Tarnowskie Góry oraz Morliny Ostróda. Zarówno drużyna ze Śląska jak i z Warmii i Mazur sięgnęli po cztery krążki. Skarbek wygrywał w żeńskich zmaganiach drużynowych i gier podwójnych, natomiast Morliny mogły cieszyć się ze złota w deblu i dwóch medali w turnieju indywidualnym.

Przez ostatni weekend nie zabrakło niespodzianek. Z najwyżej rozstawionej czwórki wśród juniorek tylko Natalia Szymczyk znalazła się w strefie medalowej. Turniejowa "trójka" była bardzo blisko wywalczenia złota, jednak pomimo prowadzenia 3:1 w wielkim finale przegrała trzy kolejne sety i to Martyna Lis mogła cieszyć się z największego sukcesu w swojej karierze.

"Bardzo ciężko pracowałam na ten wynik. Od kiedy gram w tenisa stołowego moim marzeniem było zostać Mistrzynią Polski. Przy stanie 1:3, wiedziałam, że nie wygram grając tak samo jak pierwsze sety. Skupiałam się na różnorodności serwów i zmianie miejsca upadku piłki. Po turnieju czas na chwilę odpoczynku. W poniedziałek regeneruje swoje siły, a już od wtorku wracam na treningi." - zdradziła osiemnastolatka z Grodziska Mazowieckiego

W półfinale nie oglądaliśmy również "jedynki" i "trójki" turnieju juniorów. Szymon Kolasa musiał w ćwierćfinale uznać wyższość Łukasza Sokołowskiego po pięknym, emocjonującym, siedmiosetowym pojedynku. Rundę wcześniej z turniejem pożegnał się Jakub Jankowski, a jego pogromcą okazał się Patryk Bielecki. Mistrzem został zaledwie 14-letni Miłosz Redzimski, który w finale ograł Sokołowskiego 4:0.

Największą sensację jednak widzieliśmy w turnieju gry podwójnej Pań. Julia Łącka razem z Julią Filipowicz dotarły do półfinału, po drodze pokonując m.in. Zuzannę Sułek i Zuzannę Gaworską. Smaczku dodaje fakt, że zawodniczki Dojlid były rozstawione z numerem dwudziestym, a w singlu obie zakończyły zmagania w przedziale 33-48. Debel mężczyzn padł łupem Maksymiliana Miastowskiego oraz Szymona Kolasy, choć w finale z Redzimskim i Patrykiem Pyśkiem przegrywali już 0:2 w setach i 8:10 w trzeciej partii.

"Przed turniejem na nic nie liczyłem, chciałem zagrać jak najlepiej i z każdym dniem coraz lepiej to wyglądało. Każdy mecz był trudny, wyrównany i trzeba było w nich zagrać swój najlepszy tenis. Cieszę się z trzech medali, a zdobycie tytułu Mistrza Polski w deblu jest fantastycznym uczuciem." - mówi gracz Morlin, Maksymilian Miastowski

W drużynówce Juniorów medalami się podzieliły trzy kluby LOTTO Superligi oraz jeden aktualnie występujący w pierwszej lidze. U Pań prawie wszystkie medalistki grają obecnie na jednym poziomie rozgrywek. Żeński zespół z Tarnowskich Gór, Grodziska Mazowieckiego i Krakowa zdobywa punkty na zapleczu Ekstraklasy Kobiet, zaś Rokita Brzeg Dolny w ostatnim sezonie występowała ligę niżej.

Juniorki:

1. Martyna Lis (Bogoria Grodzisk Mazowiecki)

2. Natalia Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry)

3. Zuzanna Kowalczyk (Gorce Nowy Targ)

3. Anna Kubiak (JKTS Jastrzębie-Zdrój)

Juniorzy:

1. Miłosz Redzimski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki)

2. Łukasz Sokołowski (Morliny Ostróda)

3. Maksymilian Miastowski (Morliny Ostróda)

3. Michał Małachowski (Energa Manekin Toruń)

Gra podwójna Juniorek:

1. Julia Tomecka/Klaudia Franaszczuk (Skarbek Tarnowskie Góry)

2. Ilona Sztwiertnia (Bronowianka Kraków)/Dominika Gilewska (KS Nadarzyn)

3. Julia Łącka/Julia Filipowicz (Dojlidy Białystok)

3. Martyna Lis (Bogoria)/Julia Więckowska (niestowarzyszona)

Gra podwójna Juniorów:

1. Maksymilian Miastowski (Morliny)/Szymon Kolasa (Politechnika Rzeszów)

2. Miłosz Redzimski/Patryk Pyśk (Bogoria)

3. Kuba Kwapiś (Gorzovia Gorzów Wlkp.)/Damian Korczak (Politechnika)

3. Patryk Bielecki/Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo)

Gra mieszana:

1. Martyna Lis/Miłosz Redzimski (Bogoria)

2. Natalia Szymczyk/Jakub Stecyszyn (Skarbek)

3. Anna Kubiak (JKTS Jastrzębie)/Kuba Kwapiś (Gorzovia)

3. Aleksandra Jarkowska/Michał Małachowski (Energa Manekin)

Turniej drużynowy Juniorek:

1. Skarbek Tarnowskie Góry

2. Bogoria Grodzisk Mazowiecki

3. Bronowianka Kraków

3. Rokita Brzeg Dolny

Turniej drużynowy Juniorów:

1. Bogoria Grodzisk Mazowiecki

2. Politechnika Rzeszów

3. Morliny Ostróda

3. ZKS Zielona Góra

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie