Bundesliga WTT
Hugo Calderano żegna się z TTF Liebherr Ochsenhausen
person_outline Jacek Barbachowski

Świat tenisa stołowego obiegła dziś informacja, że Brazylijczyk nie przedłuży kontraktu ze swoim klubem, w barwach, którego występuje nieprzerwanie od 2014 roku. Numer 6 rankingu ITTF postanowił, że w przyszłości skupi się na karierze w turniejach międzynarodowych. 

źródło: ttf-liebherr-ochsenhausen.de
W ostatnich latach Hugo Calderano był jasnym punktem Liebherr Ochsenhausen | fot. tt-news.de

"Muszę się teraz skupić na mojej karierze i międzynarodowych turniejach. Stąd uważam, że decyzja jest właściwa dla mnie i dla klubu. Będę nadal mieszkał i trenował w Ochsenhausen, ponieważ tutaj jest optymalna struktura i tutaj mogę się dalej doskonalić." - powiedział Calderano cytowany przez oficjalny portal klubu z Ochsenahusen. Decyzja ta spowodowana jest nowym formatem rozgrywek zaproponowanych przez światową federację. Tenisiści, żeby utrzymywać się na wysokich miejscach w rankingu będą musieli więcej czasu poświęcić na występy na światowych arenach. Brazylijczyk regularnie występuje też w najważniejszych turniejach na swoim kontynencie. Ze względu na pandemię podróże w tak odległy od Europy zakątek świata są znacznie utrudnione, co również nie pozostało bez znaczenia przy podejmowaniu decyzji przez 24-latka. 

W niezwykle ciepłych słowach o odejściu Hugo Calderano z klubu wypowiedział się szef Liebherr Ochsenhausen. "Nie jest nam jednak łatwo to ogłosić, jesteśmy zbyt mocno związani z Hugo, a on z nami. Jest częścią nas i naszej filozofii, aby wprowadzić młode talenty na szczyt świata i został ukształtowany przez naszych trenerów, aby stać się gwiazdą światową - co oczywiście nie byłoby możliwe bez naszych niezawodnych partnerów, którzy również wiernie stoją przy nas w obecności Corony. Oni również odegrali rolę w niezwykłych sukcesach Hugo." W barwach zespołu z Badenii-Wirtembergi Brazylijczyk wygrał w Bundeslidze 74 pojedynki. W tym czasie wraz ze swoją ekipą wywalczył jeden tytuł Mistrza Niemiec. Najcenniejsze trofeum niemieckich rozgrywek drużynowych zdobył w 2019 roku, a jednym z jego kolegów w zespole był Jakub Dyjas. 

Ruch Brazylijczyka jest pierwszym wśród tenistów na najwyższym poziomie. Niewykluczone jednak, że wprowadzone przez ITTF zmiany spowodują, że więcej graczy zdecyduje się na ten krok. Sytuację zweryfikuje czas, ale z pewnością będziemy przyglądać się tej sytuacji, gdyż wydaje się, że potencjalnie może być to nowy trend zawodników ze światowej czołówki. 

Zobaczcie spektakularne akcje w wykonaniu Hugo Calderano: 

 

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie