Challengery
Daniel Górak triumfuje w Częstochowie
person_outline Antek Zgliński

W czwartej edycji International TT Series rozgrywanego w Częstochowie po raz drugi najlepszy okazał się Polak. Wyczynu tego dokonał Daniel Górak, przegrywając w całym turnieju zaledwie jeden mecz.

www.tt-series.com
Daniel Górak najlepszy w IV turnieju International TT Series | fot. pzts.pl


Zakończone dziś dwudniowe zmagania przyniosły jak zwykle wiele ciekawych pojedynków oraz akcji. Zwycięzca turnieju dał prawdziwy popis umiejętności w play-offach, gdzie pokonał najpierw Jakuba Perka, a później Adriana Więcka w obu partiach stosunkiem 3:0. Tak więc srebro powędrowało do Więcka, brąz dla Czecha Petra Davida, a czwartą lokatę zajął Perek. W czwartej edycji wystartowali także: Jakub Kosowski, Maciej Kolodziejczyk, Alexander Valuch oraz Artur Białek.

Obecnie cykl International TT Series gości w Częstochowie, gdzie rozegrano już cztery turnieje. Zaplanowanych jest ich na ten moment 21, które mają się odbywać co kilka dni. W pierwszym, inauguracyjnym, po greckim finale zwyciężył superligowiec z Uczelni Państwowej Zamość Konstantinos Angelakis. W finale pokonał rodaka, Konstantinosa Konstantinopoulosa. Na najniższym stopniu podium uplasował się Robert Floras, który w pojedynku o trzecie miejsce wygrał z dzisiejszym triumfatorem, Danielem Górakiem.

W drugiej edycji lepsi okazali się Polacy. Robert Floras pokonał w finale Jakuba Folwarskiego. Trzecie miejsce zajął wspominany już Konstantinopoulos, a tuż za podium zmagania zakończył Piotr Chodorski. Trzeci turniej z kolei padł łupem Viacheslava Burova, występującego w LOTTO Superlidze w ekipie z Bydgoszczy. W finale pokonał on Jakuba Perka. Brąz udało się zdobyć Jakubowi Folwarskiemu, który w swoim ostatnim pojedynku okazał się lepszy od Czecha, Martina Olejnika.

Kalendarz
October
Pon
Wt
Śr
Czw
Pi
So
Nie